06.veebruaril 2007 toimus Tallinnas konverents "Noored ja kommunikatsioonivahendid", kus tutvustati uusi innovatiivseid kommunikatsioonivahendeid. Meie koolist osalesid Teabetalituse juhataja ja haridustehnoloog.
Mõned mõtted konverentsi ettekandjatelt "Mida arvad tänapäeva noortest ja moodsatest kommunikatsioonivahenditest?"
Siim Teller: Uued ja lihtsad tööriistad on esimest korda inimkonna ajaloos loonud olukorra, kus sinu loodud sisu võib jõuda igasse maailma nurka vaid loetud minutitega. Noored ei ole enam lihtsalt tarbijad, nad on lisaks ka suhtlehad, eksperimenteerijad, autorid. Kogu temaatika teeb võluvaks asjaolu, et pole üht "noort", kellest mugav rääkida ja keda lihtne lahterdada. On olemas hulk ühiste huvide, arusaamade, suhtluskanalite, iidolitega väiksemaid rühmi- see vähemuste paljusus teebki kommunikatsioonist rääkimise nii keeruliseks ja huvitavaks.
Linnar Viik: Uute tehnoloogiate kasutamine kujundab ka väärtusruumi. Põhja- Euroopa noortel on oma põlvkonnakaaslaste ja samade tehnoloogiate kasutajatega teistes riikides rohkem ühiseid väärtushinnanguid, kui oma vahetute lähedastega, kes ei kasuta samu teenuseid/tehnoloogiaid.
Kristina Randver: Noored on ikka uuendustele avatumad, seega on mõistetav, et ka interneti kasutamisel astuvad nemad esireas. Nad on aktiivsemad suhtlejad, surfajad ja igasuguste muude interneti võimaluste kasutajad. Internetist on neile kindlasti palju abi "maailma avastamisel". Kuid tajuma peab piiri, kus lõppeb avastamine ja algab aja veetmine.
Aimur Liiva: Moodsad kommunikatsioonivahendid on suureks abiks nii noortele kui vanadele, aga ka siin kehtib reegel: ükskõik milline liialdamine on tavaliselt ebatervislik või kulukas. Mitte iga jutt pole rääkimist väärt ja seda enam mobiili teel ning mitte iga mõtet või fotot pole ilmtingimata vaja terve maailmaga jagada, seda enam Rate.ee-s
Andri Maimets: Internetiajastu on andnud noortele võimaluse osaleda meedias rohkem kui kunagi varem: passiivse lugeja asemel on nad nüüd ise sisu loojad ja kaudselt ka klassikalise meedia sisu mõjutajad. Lähitulevikus on oluline, kuidas elavdada interaktsiooni noorte ja meediaorganisatsioonide vahel.
Konverentsil tehti kokkuvõtteid ka uuringutest, missugused internetilehed on noorte seas enam kasutusel.
Martin Kõiva ettekandest tulid välja alljärgnevad lehed:
1.
http://orkut.com I kohal noorte seas
2.
http://www.delfi.ee3.
http://www.hotmail.com4.
http://www.postimees.ee5.
http://www.google.com6.
http://www.ekool.ee7.
http://www.rate.ee8.
http://www.hanzanet.ee9.
http://www.wikipedia.org10.
http://www.yfu.eeEttekandest tuli välja, et noored kasutavad 100% msn-i
Janno Siim oma ettekandes püstiutas kolm küsimust:
Kes on "Tänapäeva noor?"
Mida me praegu teeme?
Mida me peaksime tegema?
Ja vastused...
Tänapäeva noor ei erine oluliselt sellest noorest, kes elab meie kõigi sees. Erinevad on vaid vahendid, millega ta oma vajadusi rahuldab.UUS! Uus info oli kindlasti see, et on loodud infoportaal just noortele NIP, mis on aadressil
http://www.nip.eeVeel kasulikke viiteid noortele:
http://www.eesti.eehttps://www.eesti.ee/tomhttp://www.riik.eehttp://europa.eu/debateeuropehttp://www.euroopaliikumine.eehttp://www.euro26.eehttp://europa.euhttp://europa.eu/youthhttp://elik.nlib.eehttp://euro.eesti.eehttp://www.euroopaliit.eehttp://nupukas.eehttp://www.enl.eehttp://www.entk.eehttp://www.ank.eehttp://www.hm.eehttp://www.amor.eehttp://www.aids.eehttp://www.lapsemure.eehttp://www.usaldus.eehttp://www.rajaleidja.eehttp://www.amet.eehttp://www.cvkeskus.eehttp://www.koolielu.eeLühiinfo konverentsilt edastas:V.Tippharidustehnoloog